Gowalla upíná své oči k Praze

Dlouhou dobu byla Praha ze strany Foursquare i Gowally ignorována. Teď se to mění. Alespoň u Gowally (pokud neznáte Gowallu, přečtěte si malé přestavení).

Orloj

V úterý Gowalla na twitteru oznámila vytvoření prvního pražského featured spotu. Jedná se o Pražský orloj. Featured spot je klasické venue, na které dohlíží přímo lidé z Gowally, přidají mu jedinečnou ikonku, ohlídají si popisek místa aby byl přesný. Jedná se prostě o takový VIP spot.

Dnes Gowalla oznámila vytvoření druhého featured spotu a sice Národního muzea. Obě ikonky se mi moc líbí.

Muzeum

I když z toho máme největší radost asi my, že si nás konečně Gowalla všimla, budou mít zmíněné spoty největší význam pro turisty. Představte si, že přijedete do neznámého města, jste uživateli Gowally a ta vám prémiově nabídne nějaké lokality. A nejen, že vám oznámí jejich existenci, zobrazí vám rovnou jejich polohu na mapě a můžete se k nim snáz dostat. Prima, ne?

Věřím, že Gowalla s Prahou ještě neskončila. Tipuji, že založí ještě cca 2-3 další spoty (mými kandidáty jsou Karlův most a Pražský hrad) a nakonec je všechny propojí do oficiálního pražského výletu (tripu).

Budeme tak mít první český oficiální výlet. Což je pro nás docela pocta, v Evropě jsem zatím napočítal ani ne deset výletů. Praha se tak ocitne v první evropské desítce. A konečně budeme mít jasno, kam pokládat předměty, aby měly největší pravděpodobnost vycestování do ciziny.

P.S.: Co se týče výletů, tak jsou Češi i Slováci docela aktivní při vytváření svých vlastních. Napočítal jsem asi dvacet výletů, které vytvořili uživatelé, jenž mám ve svých friends (mě si ostatně můžete přidat také). Našel jsem takových výletů celou řadu. Od ne zcela smysluplných výletů pražkým metrem po takovou pěknou Roháčskou hřebenovku.

Jen se mi zatím ani jeden z nich nepodařilo absolvoval kompletní. Třeba se mi to podaří u oficiálního pražského výletu, který Gowalla jistě v nejbližších dnech založí.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Gowalla upíná své oči k Praze

  1. Martin Hassman napsal:

    Třetím featured spotem je svatý Václav na Václaváku http://gowalla.com/spots/142015

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s