Friends Coffee House boduje na Gowalle jako nikdo jiný

Bylo to překvapení pro mě a nejspíš to bude i překvapení pro vás. K featured spotům, které Gowalla nedávno v Praze označila (prvním byl Pražský orloj, následovalo Národní muzeum, Socha sv. Václava a Kostel sv. Mikuláše), přibyl spot další, pátý.

Informace se objevila na českém twitter kanálu pro Gowallu @gowallacs. Tentokrát se nejedná o historickou památku, nýbrž o kavárnu. Kavárna Friends Coffee House bývá označována jako geek-friendly, zakládá si na účasti na geolokačních službách a byla např. základním stanem Checkovací muzejní noci.

Fch

Můžeme sledovat, zda se získání featured spotu nějak projeví na návštěvnosti kavárny (resp. na počtu čekinů). Pro pozorovatele se tedy nyní FCH nabízí jako takový pokusný králík, zda ten marketing na Gowalle může při současném počtu uživatelů vůbec nějak fungovat. Dnešním dnem má FCH na Gowalle 37 návštěvníků a celkem 109 čekinů (viz obrázek výše). Bude znamenat získání featured spotu nějaký výraznější nárůst? Sledujme čísla a nechme se překvapit.

Přiznávám, že vůbec netuším, jakým způsobem FCH toto označení získala, ovšem přeji jim to. Od naší spolupráce na Checkovací muzejní noci  si myslím, že si jej zaslouží.

Vedle COMO restaurantu, který si drží marketingové prvenství na Foursquare, tu nyní máme FCH, který se ujímá marketingového prvenství na Gowalle. Oba podniky spojuje fakt, že jsou v centru, jsou aktivní na geolokačních i sociálních sítích a jsou známé v geekovské komunitě. Zda se tato prvenství projeví znatelně i v tržbách obou podniků, si zatím netroufám odhadovat, ale myslím, že oba jdou dobrým směrem, aby k tomu jednou došlo.

Pozn.: Pokud snad ještě neznáte Gowallu, přečtěte si můj původní text Pojďte hrát Gowallu aneb jak jsem na Václaváku našel nové jízdní kolo.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Friends Coffee House boduje na Gowalle jako nikdo jiný

  1. Damianus napsal:

    Sice je to trochu OT, ale nevíš prosím jak se dá k tripu custom logo?

  2. Martin Hassman napsal:

    Jen, pokud by jej Gowalla prohlásila za featured trip. Takové tripy jsou, ale neexistuje žádný oficiální známý postup, jak toho stavu docílit.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s