Z vyšetřovacího protokolu: Kam zmizelo mladé děvče?

Oznámení přišlo do naší kanceláře mailem v čase 14:20:07 +0002. Byl to klasický případ. Pohřešované děvče. Náš agent se pustil hned do práce.

Možná to nevíte, ale pátrání na Internetu je dnes první a také nejdůležitější fází každého vyšetřování. Dřív bylo nutné několik dní objíždět svědky, dnes jsme schopni odhalit pachatele za pár minut rovnou z počítače naší kanceláře.

Agent s krycím jménem @myslivec si proto nejprv zjistil, že pohřešovaná @karkulka je běžně známá pod nickem Red_Hood11. Nebylo těžké vysledovat její profily na sociálních sítích. Digitální stopa byla ještě teplá a dobře čitelná.

Ráno @karkulka na Twitteru zmínila, že její @babicka má narozeniny. Hned nato ji začal followovat jakýsi @vlk.

Vypadal na první pohled podezřele. Už protože měl neveřejný profil. A také bylo divné, že si Karkulku hned přidal do twitter listů „delicious“ a „vulnerable“.

Ještě před polednem se @vlk a @karkulka setkali na kraji lesa, jak @myslivec ověřil ze společného čekinu na Foursquare.

Pak se stopa začla komplikovat.

Pravděpodobně se to ale seběhlo takto.

Z neznámých důvodů se @karkulka v lese zdržela, zatímco @vlk běžel do chaloupky, kde bydlí @babicka. Asi za hodinu se v ní čekla i @karkulka. Od té doby @babicka ani @karkulka už netweetly. Což bylo podezřelé! A také důvod, proč se hned @maminka na naši Digitální detektivní agenturu (DDA) s obavami obrátila.

Agent @myslivec nečekal, vzal nůžky, jehlu, nit, stopovací mobil a vyrazil do terénu. Co se dělo dál, si můžete snadno ověřit z protokolu v našem archivu.

Jakmile se @myslivec v chaloupce čekl, uplynulo 5 minut a @karkulka radostně tweetla. Za minutu tweetla @babicka: „Nemá někdo nazbyt kamení? Spěchá!!!“.

Případ byl označen jako uzavřený. Zbývá dodat, že večer jakýsi @nahodnypozorovatel tweetl fotku, kde se @vlk pokoušel napít ze studny a místo toho do ní spadl. Což řada lidí vděčně retweetovala.

Ten den jsme zachránili dva životy. Nemusíte nám děkovat, je to naše práce a my to víme. Stačí, když si zapamatujete, že naše Digitální detektivní kancelář je tu pro vás. Až budete potřebovat, stačí napsat mail nebo jenom tweetnout.

Pokračování příště.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s