Gowalla posílila význam výletů. Jsou veřejné

Výlety (tripy) na Gowalle se dočkaly nového editačního rozhraní, ale také možnosti absolvovat cizí výlet, aniž byste museli být přáteli s tvůrcem výletu.

Jak to funguje? Pokud chcete propagovat vámi vytvořený výlet, stačí zveřejnit jeho URL. Kupříkladu já vytvořil dva výlety pro Muzejní noc: galerijní výlet, muzejní výlet. Můžete je zveřejnit stejně jako já zde na blogu, na Twitteru nebo třeba na vaší Facebook stránce. Zájemce pak může zvolit tlačítko „Take this trip“ napravo. Tím se výlet uloží do uživatelova profilu a může jej začít plnit. (Zdroj: Gowalla blog)

Vámi do této doby vytvořené výlety jsou teď automaticky veřejné a přístupné všem. Pokud chcete vytvořit výlet, který má být viditelný jen vašim přátelům, označte jej v editačním rozhraní jako „private“.

Ode dneška je vám tak přístupných několik desítek výletů, které na Gowalle vytvořili čeští a slovenští uživatelé. Otázkou je, jak tyto výlety snadno najít. Objevil se tu nový prostor pro rozcestník po Gowalla výletech. Ujme se toho někdo?

A ještě jeden tip na závěr. U výletu můžete stanovit, kolik míst je třeba navštívit, aby uživatel získal odznáček výletu. Já jsem u muzejních výletů stanovil limit pěti míst. Nemá totiž cenu trvat na návštěvě všech dvaceti míst, která výlet tvoří (ty by prošel opravdu málokdo). Stanovil jsem nízký limit, který má odlišit náhodného návštěvníka muzea od vážnějšího zájemce. Zvažte, jaký limit stanovit u vašich výletů. Kupříkladu výlet typu „Pražské mosty“ by mohl mít limit vyšší (snadno je lze projít všechny i v jednom dni) naopak výlet typu „Za českými menhiry“ by mohl mít limit nižší (zájemce o menhiry je ten, kdo jich navštíví X – nemusí nutně vidět úplně všechny).

Tip: Lze Gowallu použít k marketingu? Určitě. Základní tipy najdete ve videu Marketing na Foursquare a Gowalle.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Gowalla posílila význam výletů. Jsou veřejné

 1. Martin Smejkal napsal:

  Hned jsem jeden vytvořil, jen mě víc a víc mrzí, že většina spotů je nepřesně umístěná a některý názvy by chtěly sjednotit. Někde je použitá angličtina, někde čeština a někde oboje. Ale to asi není jednoduchý zařídit?

 2. Martin Hassman napsal:

  Martine, s obojím může pomoci http://twitter.com/gowallacs nemá sice neomezená práva, ale ledacos udělat může, stačí napsat.

 3. mylan napsal:

  Martin Stejskal:ak máš tých miest viac, napíš mi rovno na mail mylann@gmail.com. Cez twitter by sa viac miest ťažko spracovávalo.

 4. Martin Smejkal napsal:

  Dobře, já třeba často bývám na Pražským Hradě, takže se brzo podívám na ty spoty tam a pokusím se je poslat na Váš mail. Díky moc 🙂 Je hezký vidět, že se o Gowallu někdo stará.

 5. microsonicster napsal:

  Tady na strahově je taky pár spotů špatně umístěných…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s