Z vyšetřovacího protokolu: Jak jsme našli Popelku dle IP adresy

Tenhle případ dorazil až z nejvyšších míst. Žádost do naší Digitální detektivní kanceláře přišla šifrovaným kanálem přímo od královské rodiny. Šestnáctibitová pečeť prozradila, že email zaslal samotný @princ. A dle posledního statusu na Facebooku se nacházel v pěkně zoufalém stavu.

Na žádosti královské rodiny se vztahuje speciální protokol. Ihned jsme odvolali naše agenty z dalších případů. Záhada čekinů v Bermudském trojúhelníku a geolokace Atlantidy musí ještě chvíli počkat.

Cherchez la femme platilo i v tomto případu. Náš @princ potřeboval identifikovat svou nastávající nevěstu. Ač s ní protančil celou noc, znal ji jen pod pseudoidentitou @krasnaneznama. Jediné, co mu po ní zbylo, byl komentář, který mu před půlnocí zanechala v chatroomu „schodiště“.

Celá transakce byla anonymní, ovšem dokázali jsme určit IP adresu, ze které byl komentář odeslán. Ověřili jsme, že ze stejné IP adresy byl založen i účet @krasnaneznama a proveden čekin v tanečním sále. Nebylo pochyb, že se jedná o správnou stopu.

Objížděli jsme proto všechny uživatelky a měřili jejich IP adresy. Situaci nám komplikoval nečekaný rozmach plastických operací.

Jak asi víte, u žen IP adresa přímo obsahuje zakódované proporce daných uživatelek. Jedná se o prostý obvod přes prsa, pas, boky a číslo bot v tomto pořadí, navíc odělené tečkou. Náš @princ byl mladý a pohledný, není divu, když si uživatelky nechávaly chirurgicky některé hodnoty IP adresy navýšit, jiné zase zmenšit, aby se hledané IP adrese podobaly co nejvíce.

Ovšem @krasnaneznama měla IP adresu s obzvláště malým posledním číslem. Náš externí spolupracovník a specialista na IP adresy Vint Cerf se dokonce nepamatoval, že by tak malé číslo vůbec kdy viděl. Ovšem připustil, že i takové číslo v IP adrese je možné. Vyjádřil dokonce tajné přání si na takovou IP adresu aspoň jednou zapingat. (Pochopitelně jen v případě, že by @princ ztratil o dotyčnou zájem.)

Plastické operace dokáží zázraky, ovšem zmenšit poslední číslo IP adresy zatím pořádně neumí. Při našem pátrání jsme proto vylučovali jednu uživatelku za druhou. Zbývala nám poslední, jakási @popelka. Na své profilové fotografii sice vůbec nevypadala jako @krasnaneznama, ovšem @princ na jejím ověření trval. Chtěl její IP adresu dokonce změřit osobně.

Hned, jak jsme se u ní společně čekli, všimli jsme si neobvykle malé nožky, kterou @popelka měla. Stála u plotny a právě aplikovala binární třídění na mistku s luštěninami. Princ začal její meření shora a čím dál více se usmíval.

Po změření poslední hodnoty si @princ rovnou změnil status z „je to složité“ na „zadaný“, @popelka ho políbila a odjeli se spolu čeknout na zámek. A pokud neumřeli, pingají tam dodnes.

Tak to vidíte. Další případ úspěšně uzavřen. Tentokrát dokonce od královské rodiny. Ovšem příště můžeme pomoct třeba vám. Digitální detektivní kancelář je tu pro vás. A stejně tak seriál zápisků z našeho vyšetřovacího protokolu. Až budete potřebovat, stačí nám napsat mail. Nebo klidně jenom tweetnout.

Pokračování příště.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s