Krása! S Amazonem si můžete jednu knihu přečíst až šestkrát

Letošek bude zřejmě prvním rokem boomu čteček knih v ČR. Nemine chvíle, aby se nepřihlásil nový uživatel [1], [2], [3], [4], [5], [6] a já se už těším, až s nimi všemi budu porovnávat svoje zkušenosti.

Když už si všichni kupujete Kindle, mám pro vás jednu radu. Víte že jednou koupenou knížku z Amazonu můžete číst až šestkrát zároveň?

Každá zakoupená knížka má počítadlo zařízení, na které jste ji stáhli. Takovým zařízením může být váš Kindle, Kindle vaší přítelkyně (pokud budete sdílet společný amazonní účet), Kindle for PC, Kindle for iPad nebo Kindle pro váš mobilní telefon atd. Každé takové zařízení zvýší počítadlo o jedničku.

Pokud si tedy knížku stáhnete do Kindlu, do vašeho PC a třeba na oba vaše telefony (nebo na jeden telefon váš a jeden přítelkyně), bude počitadlo na hodnotě 4 (a dvě volná zařízení vám ještě zbývají).

Podle nápovědy na Amazonu by se mělo počítadlo po odstranění knihy z daného zařízení opět snížit. Mě se tohle nepodařilo ověřit, spíš naopak (limit byl dosáhnut a na další zařízení jsme knihu prostě přidat nedokázali). Ale nevylučuji, že jsme něco dělali špatně.

Existuje další možnost, kdy se počitadlo zařízení může snížit. Tuto možnost pro mě nedávno vyzkoušel Adam Javůrek. (Díky moc Adame, až zas budu potřebovat něco otestovat, ozvu se ti jako prvnímu!) Pokud totiž váš Kindle zničíte (v Adamově případě se jednalo o přejetí Kindlu plně naloženým automobilem, ale můžete zvolit i méně okázalé způsoby – to už je na vás), pak můžete Amazon požádat, aby vám počítadlo o tento zničený Kindle snížil. Což je od Amazonu jistě férové.

Nezapomeňte, že knížky se mezi jednotlivými Kindly synchronizují. Pokud ji bude číst více osob současně, budete si muset tuto synchronizaci vypnout, jinak se vám knížka může otevírat v místě, kde ji má rozečtenou vaše přítelkyně, což ne vždy potěší.

Pozn.: Limit 6 zařízení by se měl vztahovat na většinu knih. Některé ale mohou mít limit nastavený jinak, klidně i na hodnotu 1.

Na závěr si můžete pustit novou reklamu na Kindle:

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Krása! S Amazonem si můžete jednu knihu přečíst až šestkrát

  1. Anonymní napsal:

    Všetko je super. Škoda len, že odborné IT knihy, kde paperback/hardcover stojí 30 a viac USD, tak Kindle verzia je častokrát ešte o dolár-dva drahšia :-S To je choré…

  2. Anonymní napsal:

    A navíc jde to počítadlo snadno odstranit 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s