Z vyšetřovacího protokolu: Bajaja zasahuje

Bylo to převelice smutné venue. Celé potažené černým suknem. O majorství se tu střídali @strach a @bida. Mezi tipy se opakovalo „Vůbec se tu nečekujte!“ a jediné To-Do znělo „Rychle pryč!!!“

Za to všechno mohl sám @kral. Před časem ho jistý @drak přiměl uzavřít velmi nevýhodný kontrakt. Každý den mu musel @kral poslat jednoho followera. Kdyby tak neučinil, přišla by na řadu @princezna. Jenže followerů ubývalo a @kral i @princezna byly den ze dne smutnější.

Co jen právníků v lesklé zbroji již @kral přivolal na pomoc. Zkoušeli se svými nabroušenými a třikráte kalenými paragrafy onen prokletý kontrakt napadnout. Jednou ztečí, jindy ze zálohy, ale vždycky marně. On si pokaždé @drak nějak poradil. Nikdo se od něj nevrátil. Zdálo se, že není žádná naděje.

Byl to prostě případ jako stvořený pro naši Digitální detektivní kancelář. Tam, kde neuspěla řada po zuby ozbrojených právníků, poslali jsme našeho tajného agenta. On byl také právník. A dokonce vystudovaný! Jenže takového právníka snadno poznáte už z první věty.

Aby si nikdo našeho agenta nevšiml, použili jsme klasické krytí. Bude na vše prostě jen přikyvovat a dodávat: „Ba-ja-ja.“ Tak ochotně souhlasícího člověka si nikdo s právníkem nesplete. Leda snad s politikem.

Ještě než vyrazil, začal náš agent @bajaja hledat na Internetu. Možná již víte, že to je dnes tou nejdůležitější fází všech vyšetřování, pátrání i špionáží. Alespoň v naší Digitální detektivní kanceláři.

Agent @bajaja tak brzo zjistil, kde má @drak slabinu. Trklo ho to hned, když si na LinkedIn všiml, že @drak získal svůj právnický diplom v Plzni. Dokonce v rekordním čase!

Zbylo vydat se na místo činu. Náš agent @bajaja se čeknul na místě a několik dní monitoroval zdejší tweety. Druhý týden se dočkal. To @drak dostal záhadný balíček.

Agent @bajaja stanul na prahu, když @drak balíček rozbalil a v něm…Kindle.

„Samouku!“ zvolal bojovně @bajaja. Poslední střípek skládačky zapadl a souboj mohl začít.

To byl panečku zápas! Paragrafy se vzduchem jen míhaly. V divácích by se krve nedořezal. Tu měla řeč jedna strana, tu zas druhá. Ráz. Dva! Padaly hlavy jedna za druhou. Netrvalo dlouho a hlava za hlavou z kontraktu odpadly, až z něj nezbylo nic.

A @drak? Ten si smazal účty na Twitteru, LinkedIn i Facebooku, vzal nohy na ramena a už nikdy se tam nečeknul.

Byl to další brilantně vyřešený případ. A agent @bajaja byl povýšen. Vůbec nám nevadí, že je právník a že to poznáme už z první věty. Jen čas od času, když se moc rozpovídá a jde nám už trochu na nervy, říkáme mu, zda na chvíli nezkusí zas to svoje: „Ba-ja-ja.“

A vy nezapomeňte, že Digitální detektivní kancelář je tu pro vás. Vždy a všude. Stačí nám napsat mail nebo aspoň tweetnout.

Znáte všechna vyprávění z Digitální detektivní kanceláře? Víte už, jak jsme našli Popelku podle IP adresy? Nebo jak náš agent @myslivec zachránil ztracenou dívčinu přímo z žaludku?

A to není zdaleka všechno. Pokračování příště.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s