Gowalla začne být zajímavější pro marketing

Na přednášce o možnostech marketingu ve Foursquare a Gowalle jsem Gowallu zmiňoval jen na okraj, protože příliš prostoru k propagaci majitelům podniků neposkytovala. To se teď ovšem změní. Gowalla vyhlásila několik zajímavých novinek. Pojďme se na ně podívat. (Podotýkám, že jen komentuji právě zveřejné informace Gowally, jedná se o novinky staré několik hodin a neměl jsem zatím přiležitost je vyzkoušet.)

Claim your Business

První novinka je zajímavá pro vlastníky a provozovatele podniků. Můžete se na Gowalle stát jejimi správci, stačí provést tzv. claim místa a legitimizovat se Gowalle jako jeho oprávnění majitelé. Tady se Gowalla vydává cestou Foursquare. Co tím získáte, popisuje stránka http://gowalla.com/business , jedná se o možnost editace daného místa (místo vám často založil nějaký váš návštěvník a měl tak dosud právo ho upravovat, zatímco vy ne). Hlavní je název a popisek místa (např. na jaře může znít popisek jinak než v létě apod.) Tahle možnost by měla být pro provozovatele zdarma.

Jako vlastníci místa můžete navíc nastavit zprávu, která se uživatelům zobrazí po čeknutí se u vás. To je novinka. Pro vás to může být další způsob komunikace s návštěvníky. Hodí se pro krátké aktuální zprávy. Máte dnes odpoledne speciální výprodej? Nebo nový horký výrobek na skladě? Zmiňte to ve vaší Gowalla zprávě.

Claim

Custom Stamp

Další novinkou pro provozovatele je možnost zakoupení vlastní stamp (čili ikonky, která se zobrazuje u vašeho místa). Jedná se opravdu o zakoupení, za vytvoření musíte zaplatit. Vaše místo dostane ikonku na míru a bude označeno jako featured, mj. upřednostněno ve vyhledávacím filtru (tedy přesně to, co třeba Friends Coffee House získal zdarma)

Na to si ale nechte zajít chuť, Gowalla to zatím otevírá pro Texas, Californii a  New York a navíc tahle vlastnost bude funkční až v roce 2011.

V kalendáři si můžete rezervovat den vytvoření a s ním se liší i cena. Kdo dřív příjde, ten dřív mele. Zatímco první žadatel (v daném státě/městě) získá Custom Stamp za 5 dolarů (čili prakticky zadarmo), další již platí dolarů deset a postupně se cena vyšplhá až na 155 dolarů. Můžete sledovat kalendář (vpravo nahoře si přepínat regiony) a dívat se, jak následující dny bude registrací přibývat a cena stoupat.

V tuto chvíli bylo v New Yorku prodáno jen jedno jediné místo, v Texasu 15 a v San Franciscu 6. Připomínám, že prodej byl spuštěn teprve před chvílí.

Na prodej míst v ČR si nějaký čas počkáme. Pokud ovšem nechcete čekat, můžete si Custom Stamp zaplatit už dnes, ale vyjde vás na nemilých 50 000 Kč, což se vzhledem k nízkému rozšíření Gowally u nás opravdu nevyplatí.

Calendar

City maps

Poslední novinka bude zajímat i uživatele. Jedná se o mapky měst zobrazující, která místa jsou právě „hot“ (s vysokým počtem přítomných návštěvníku) a která místa jsou dlouhodobě populární.

Můžete si to zatím vyzkoušet na mapce San Francisca, Berlínu případně dalších cca 30 měst (Praha ani další česká města mezi nimi zatím nejsou).

Sanfrancisco

Ačkoliv na většinu ze míněných novinek si u nás ještě počkáme, ta první Claim místa by měla fungovat už teď. Na možnosti Foursquare to sice ještě nemá, ale pokud chcete mít vaše místo na Gowalle pod kontrolou, nemusíte váhat, je to zdarma.

Tak kdo bude první registrovaný majitel místa (Gowalla spotu) v ČR?

Pro více informací navštivte:

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Gowalla začne být zajímavější pro marketing

  1. Martin Hassman napsal:

    A procesu "claim" registrace a prvních registrovaných se dočtete na http://hassmanm.posterous.com/registovat-se-jako-vlastnik-mista-na-gowalle

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s