V Americe začly volby, můžete je sledovat na Foursquare

Foursquare přišel se zajímavým nápadem. K právě probíhajícím volbám do kongresu připravil volební statistiku elections.foursquare.com. Na té můžete sledovat, jak průběžně přibývají hlasy voličů.

S výstupem Foursquaru pomohla agentura Jess3, která se na vizualizaci dat specializuje, což se na výsledku rozhodně dobře podepsalo, posuďte sami.

Voted

Na mapce můžete videt, že východní pobřeží má již z části odvoleno, zatímco na západním se teprve začíná. Získaná data mohou být i dobrým přehledem používání Foursquare napříč Amerikou. Které státy v jeho používání dominují? Převažují muži nebo ženy? I taková data lze z elections.foursquare.com vyčíst (nebo aspoň odhadnout).

Sbětatele odznáčků pak může zaujmout existence speciálního odznáčku I Voted, který by měl získat kdokoliv, kdo se čekne na nějakém volebním místě. Ten asi (legální cestou) u nás nikdo nezíská. (Gowalla má podobný odznáček.)

Vote2010

Já nyní zvědavě sleduji Google News na termín „election foursquare“. Pokud se zabýváte marketingem, nejspíš vás již napadlo, že touto akcí by Foursquare mohl získat neobvyklou pozornost médií. Kdo o něm napíše? Dostane se i do televize? Inu, sledujme a učme se.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na V Americe začly volby, můžete je sledovat na Foursquare

  1. Martin Kunčický napsal:

    Pred mesicem jsme delali na VŠ marketingovou analyzu soc. siti, takze ji asi bude potreba trochu poupravit. Toto muze foursquare hodne zvyraznit v Americe, ale i u nas jako inspiraci. Uvidime, s cim prijde Vodafone, ktery by mohl po marketingove strance zpropagovat foursquare.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s