Faust v geekovském stylu

Od malička jsem měl rád starou divavelní hru ze Semaforu Dr. Johann Faust, Praha II, Karlovo náměstí 40 (ano, takhle se opravdu jmenuje!) Dnes jsem si po letech opět kus poslechl a překvapilo mě, jak moc je vlastně geekovská.

Některé repliky jsou nezapomenutelné, např. „Tančíte jako velmi významný vědecký pracovník“ nebo milostná scéna, ve které si Faust uvědomí, že neumí říkat žádné romantické věty, tak začne Markétce recitovat chemické vzorce a protože věda je jeho vášeň, říká je tak vášnivě, až to Markétku vzruší…

Řadu z toho si dovedu dobře představit i v dnešních vrcholně geekovských pořadech, jako je třeba TBBT, stačilo by je jen trochu ohnout.

Kulisy jsou samozřejmě jiné, ale pokud si odmyslíte onu vousatou kulisu středověkého Fausta a soustředíte se na to, co říká a prožívá, na jeho veskrze geekovská až nerdovská řešení sociálním vztahů, snadno najdete téměř stejný humor, jaký vidíme u Leonada či Sheldona a dalších postav TBBT.

Pár ukázek (jsou poplatné své době, hra vznikla v 80. letech):

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s