Semafor má pořád ještě koule

Semafor bylo oblíbené divadlo mého dospívání. Miloval jsem jeho styl. V paměti mám stále ty nádherné prostory v pasáži Alfa se zdmi popsanými autogramy s velkými „A“.

Pak se řada věcí změnila. Semafor musel změnit působiště, já se začal zajímat o jiné věci a na dlouho jsem dal Semaforu vale. Čas od času se ke mně donesla zpráva, že to nevadí, protože to už stejně není ono a tak vůbec. Trvalo mi celých 15 let, než jsem do Semaforu znovu vyrazil. Tentokrát už do Dejvic.

Šel jsem po těch letech trochu nejistě a hodně zvědavě. Popis operety Mam`zelle Nitouche vyvolával víc otázek než odpovědí. Ale stačilo vejít do hlediště, abych věděl, že tady se mi bude líbit. Ty prostory jsou sice úplně jiné, něž ty původní v pasáži Alfa, ale jaksi z nich vyzařuje podobná atmosféra. Pohled na kostýmy V+W z Vest pocket revue mě složil docela. Nádhera.

Nástup Mam`zelle Nitouche byl trochu slabší, ale kus dobře gradoval brzy a po chvíli jsem věděl, že tohle je ono. Nevím, co to ke mně za ty roky přicházelo za zprávy, ale Semafor má rozhodně pořád ještě koule a stojí za návštěvu. Možná nevypadá stejně jako dřív, ale na atmosféře rozdíl nepoznáte. Pan Suchý je už starší, je to na něm a jeho hraní znát, ale pořád to stojí za to!

Dokonalost bývá skryva v detailech a v dejvickém Semaforu mě oslovily i takové detaily, jako je vtipně provedená infografika o (ne)kouření v divadle nebo uvaděčky, které oznámily přestávku krátkým tancem a zpěvem na pódiu, ve kterém byla skryta hudební pozvánka do divadelního báru.

Co dodat? Pokud se vám ten „starý“ Semafor líbil, nebojte se zkusit i ten současný v Dejvicích.

A já už teď přemýšlím, na jakou hru zaskočím do Semaforu příště. Letos to už nestihnu, ale začátek dalšího roku je dobrý termín. Tak copak to hrají? Nedoporučíte mi něco?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s