Foursquare nám trochu Gowallovatí. A to je dobře

Dobře tedy pro Foursquare, Gowalla si musí najít další inovace, pokud se chce odlišit.

Novinky jsou dvě:

  1. komentáře k čekinům
  2. fotografie venues

Komentáře k čekinům

Každý čekin se automaticky stává malým diskusním fórem, do kterého můžete přispívat vy a vaši přátelé. Znáte to, kolikrát jste chtěli někomu k čekinu napsat, cože to na venue XY dělal nebo jak tam pochodil. Už můžete.

Diskusi vidí pouze „pachatel“ čekinu a jeho přátelé. (Zkuste si to na http://foursquare.com/hassmanm/checkin/4d0ce0f6257d6dcb268e9867.)

Fotografie venues

Dovedete si představit geolokační služby bez fotografií? Já ani moc ne. Foursquare jí donedávno byl, už není. K venues můžete nahrávat fotografie přímo z vašeho mobilního Foursquare klienta.

Uživatelé Gowally obě funkce již dávno znají. U Foursquare jsou obě novinky již teď funkční v nové verzi klienta pro iPhone. Androidisté si musí ještě pár dní počkat.

Co bude dál?

Obě funkce přidají Foursquare na užitečnosti. Bylo na čase. Jako hra je dlouhodobě Foursquare neudržitelný, musí najít optimální hranici mezi hrou a užitečností, pokud chce uspět vedle dalších služeb jako je třeba Facebook Places. A zatím se vede dobře. Uvidíme, zda mu to postačí.

Zdroj: Foursquare blog

Aktualizace – android klient

Pokud jste netrpěliví a chcete si vyzkoušet testovací verzi nového androidího klienta, stáhněte si APK a můžete se do toho pustit. (Testovací buildy pro Android na svém Twitteru zveřejňuje android vývojář Mark Wyszomierski, pokud vás zajímají, začněte ho sledovat). Klienta jsem zkoušel a zatím funguje, tak snad se ostrá verze již brzy objeví na Marketu.

Je hezké, že fotografie můžete přidávat jak přímo k venue, např. http://foursquare.com/venue/192322 , které uvidí kdokoliv, tak přímo k vašemu čekinu, např. http://foursquare.com/hassmanm/checkin/4d0cdf3aeea9b60cda065b3f ty zřejmě uvidíte jen vy a vaši přátelé. Dává to smysl a je to o krok víc, než nabízí Gowalla. Co mi zatím chybí je na vašem profilu najít všechny fotografie, které jste kdy nahráli (to Gowalla má a občas se to hodí).

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s