Kolik firem má promoúčet na Foursquare? Už víc jak tři stovky! Znáte je?

Možná jste slyšeli, že některé firmy dostaly na Foursquare speciální „firemní“ účet, který se od toho klasického uživatelského účtu liší podobně, jako se na Facebooku od uživatelského účtu liší firemní page.

Ovšem donedávna jsem nevěděl, jak moc už takových účtů existuje. Tipoval jsem na několik desítek. Dnes jsem zjistil, že jich je už 328. A tady je máte všechny:

Foursquarebrands

Stejný přehled si můžete zobrazit i vy. Stačí, když se na stránce Foursquarebrands.com přihlásíte pod vaším Foursquare účtem; zobrazí se vám přehled značek, které na Foursquare již mají svůj firemní účet.

Stručný přehled

O přítomnosti některých na Foursquare jste už možná slyšeli (Arnold Schwarzenegger, Bravo), ovšem najdeme řadu dalších, třeba univerzity (MIT, Florida State, Duke University aj.), rozhlasové stanice (BBC Radio 1, KIIS FM aj.), noviny, magazíny, televize (CNN, The Onion, The New York Times aj.), filmy (např. The Expendables), ale třeba i značky známé z IT (např. Intel, Bing, Sony Ericsson). Většinou se jedná o americké společnosti (na Evropu se orientuje snad jen BBC a účet portugalské pobočky Vodafone).

Foursquare po propagační stránce zažívá malý boom, podobně jako ho zažil před lety Facebook, když se na něm začaly propagovat firmy. Objevuje se i řada webů, které se k firemnímu účtu nedostaly a pouší se o podobnou propagaci ze svého osobního účtu. A ono to skutečně jde, viz text Americké weby začínají brát Foursquare útokem – naučte se propagovat váš web na Foursquare.

Nacházíme se teď ve schizofrenním stavu

Na jednu stranu tu je možnost založit si pro firmu klasický Foursquare účet a začít ji propagovat pod ním. Na druhou stranu dle různých náznaků by firemní účet mohl být pro širší veřejnost spuštěn … a teď nevíme kdy – říká se, že brzy. Zatím bych doporučil ještě chvíli počkat a doufat, že ono brzy bude opravdu brzy. Do té doby si můžete na Foursquarebrands.com najít firmu s podobným zaměřením jako je ta vaše, sledovat ji a inspirovat se tím, co to dělá.

A můžete si také přečíst Naučte se propagovat váš web na Foursquare nebo si pustit přednášku Marketing na Foursquare nebo Gowalle.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Kolik firem má promoúčet na Foursquare? Už víc jak tři stovky! Znáte je?

  1. unicorncollege napsal:

    Unicorn College se stala prvni ceskou vysokou skolou, ktera pouziva firemni ucet na foursquare… follow us @ http://www.foursquare/unicorncollege

  2. Martin Hassman napsal:

    Jste druzí, Karlovka vás předběhla. https://foursquare.com/cunicz Budu vás sledovat, díky za oznámení.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s