Hlášky poslední záchrany (nejen) pro přítelkyně programátorů

Děvčata, znáte ten pocit – váš přítel už několik hodin téměř hypnotizuje monitor a vám nevěnuje pozornost? Zkusila jste mu říct: “Neseď u toho pořád,” nebo “Haló, já jsem tady a nudím se.” Nezabralo to, že? Stále věnuje počítači a vy přemýšlíte, co teď.

S týmem odborníků jsme pro vás vybrali několik hlášek, které by měly zabrat. Můžete je rovnou vyzkoušet.

Hláška programátorská: “Chybí ti tam středník!”

Pokud váš přítel právě programuje – to poznáte tak, že se obvykle pekelně soustředí před monitorem plným divného textu s hromadou zvláštních znaků jako #, $, <, }, běžte až k němu, na okamžik se s výrazem zájmu podívejte na monitor (hlavně aby si všiml, že se na monitor díváte – už to v něm totiž vyvolá první stín nejistoty). Po té s naprostou samozřejmostí prohlaste: “Chybí ti tam středník,” rychle opusťte místnost, začněte se na oko něčemu věnovat a čekejte. Nejspíš ho to na chvíli vyvede z míry a bude se dál zuřivě dívat na monitor, potom za vámi ale nervózně přijde s dotazem, jak jste to myslela a kde mu ten středník vlastně chybí. Nyní máte jeho pozornost. A zbytek už je na vás.

Hláška grafická: “Máš tam špatně vrstvy”

Pokud váš přítel na obrazovce cosi kreslí, v žádném případě nepoužívejte hlášku: “Chybí ti tam středník,” (vážně to nezkoušejte, neměla úspěch 8-). Raději se na obrázek se zájmem podívejte a řekněte: “Máš tam špatně vrstvy.” Opět rychle odejděte do vedlejší místnosti a počkejte, až za vámi přítel přijde. Při odchodu můžete za sebou zavřít, aby na vás přítel nemohl snadno zavolat a musel se opravdu zvednout od počítače a jít za vámi.

Hláška blogerská: “Stejný nadpis jsem nedávno četla”

Pokud váš přítel právě píše nějaký delší text, tak to možná bloguje. Zpravidla má před sebou rozepsanou stránku s několika odstavci a nadpisem. Nezačínejte ani o středníku ani o vrstvách (nefungovalo by ani jedno), místo toho se podívejte na nadpis (hlavně, aby si váš přítel všiml, že ten nadpis opravdu čtete) a vybalte: “Stejný nadpis jsem už nedávno četla,” opět opusťte místnost a počkejte, co to udělá.

Tak co, zabralo aspoň jednom případě? Nebo ve všech? Pak gratuluji.

Hlášky poslední záchrany nepoužívejte moc často. Rychle se opotřebují a bude nutné vymyslet nové. Pokud nějaké další objevíte, pochlubte se. Můžete je napsat do komentářů, nebo mi je pošlete s předmětem „PORADNA“.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Hlášky poslední záchrany (nejen) pro přítelkyně programátorů

 1. Martin Hassman napsal:

  Tu hlášku s vrstvama vymyslel někdo na loňském PWP, ale nedokáži si vzpomenout kdo, tak mu nemůžu dát kredit. Pokud se k autorství přihlásí, dostane aspoň zpětný odkaz 😎

 2. Johanka Spoustova napsal:

  Ja to teda aplikuju z opacny strany 🙂 Kdyz muz brble a stezuje si na cokoli ohledne aut, jidla, penez, deti a podobne, tak reaguju akorat "No tak mi povez, co ti nechodi" 🙂

 3. Martin Hassman napsal:

  Pravda, od tebe by Johanko tyhle tři hlášky asi žádný údiv nevyvolali 😎

 4. Hana Michálková napsal:

  Hehe… Vypadá to, že nic, co by mohli používat tvé nejvěrnější čtenářky…A mimochodem – stejný nadpis jsem někde nedávno četla.

 5. Martin Hassman napsal:

  Žirafko, mně k radosti stačí, že tě můžu počítat mezi své nejvěrnější čtenářky 8-)Tohle jsem psal hlavně pro ty nevěrné. Vymyslím pak zas něco speciálně pro tebe 😎

 6. Johanka Spoustova napsal:

  OT, Zirafko, ses ta Zirafka, kterou znam? I kdyz teda mam pocit, ze se jmenovala jinak, ale pamet uz mi prave nak neslouzi 😉

 7. Martin Hassman napsal:

  Johanko, je to ta jediná Žirafka, co kdy byla; jen ve jménu jí teď chybí středník 😎

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s