Zkusil jsem pro vás ripnout Femme Fatale Improshow

Asi by se takovému záznamu mělo říkat divadlorip. Nebo dokonce improshowrip. V pátek na Klamovce bylo prostě narváno, někteří se dovnitř na Femme Fatale Improshow už vůbec nedostali a protože improvizovaná představení se už ze své podstaty nereprízují, zkusil jsem na věčné časy kousek zaznamenat. Mobilem. Kvalita záznamu není převratná, to však neplatí pro kvalitu celé show. Ta byla nepopsatelná. A zatím asi to nejlepší, co jsem kdy z improvizace viděl.

Pokud Improshow neznáte, můžete se víc dozvědět na webu Improligy nebo u pražské ligy Praliny.cz. Improvizovaná představení (mohli bychom možná říkat scénky) tvoří řada kategorií, které určují interakce mezi herci na jevišti.

Existuje tak například duel, ve kterém spolu dva herci soupeří. Nebo slovní střídaná, ve které má každý herec přiřazeno klíčové slovo, po jehož zaznění se musí objevit na jevišti (a po opětovném zaznění zmizet) atd. Pokud chcete scénky plně pochopit, mrkněte i na komentáře u nich. Kdo chce, tady je celý playlist Femme Fatale Improshow.

(Pozn. nahrávky zde publikuji po dohodě se členkou ligy.)

Jiří Axman zahajuje

Parfumérie (improvizační duel)

V tělocvičně (improvizační duel)

V džungli (slovní střídání)

Každá herečka má přiděleno klíčové slovo. Když zazní, přijde na jeviště. Když zazní znova, odejde atd. Klíčová slova: kompas, tarzan, had, bambus, jáma a liána.

Reklamace samopalu

Děvčata jdou reklamovat. Ovšem obě herečky hrající zákaznice netuší, co reklamují (a mají to z děje scénky zjistit a nahlas říct). Naopak prodavačka i publikum dobře ví, že se zde reklamuje samopal, ale nesmí to přímo prozradit.

Na železnici (improvizační střídačka)

Tohle je správný chaos. Jede totiž příběh. Ovšem herci, kteří čekají stranou, občas tlesknou a vymění se s jedním hercem na jevišti. Jako nová postava, ovšem story musí pokračovat dál.

Na ranči (mikrofon)

Mikrofon aneb kdykoliv kdokoliv (i z publika) zavolá „mikrofon“, musí jedna z postav přerušit děj a zazpívat tesklivou píseň o svém vlastním životě.

Televizní žánry

Během scénky se střídají různé televizní žánry. Příběh pokračuje, ale herečky se musí vždy rychle přizpůsobit novému žánru.

Love Song for Filip

Divák Filip z publika byl pozván na jeviště, aby se představil. Herečky zazpívají Filipovi love song „na míru“ a on vybere nejlepší. (Vyhrála píseň o prsou.)

A na závěr jedno pozvání. Hanka Malaníková (to je ta vysoká dívka s těmi „inteligentními ňadry“) hraje v další improshow 16.března v Austrii na Praze 5.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s