Pravý geek se nebojí kousnout do živého. A to doslova

Stále narážím na debaty o tom, kdo je to geek a kdo není geek a zda geekem (či geek girl) radši být nebo nebýt. Dovolím si k již tak dost komplikované problematice přispět i svým příspěvkem. Ovšem nečekejte, že se v ní pak budete orientovat lépe. Opak je pravdou! 😎

Hned na začátku se podívejte na tenhle roztomilý cirkusový obrázek:

Circus

Zdroj obrázku: Shirt.Woot

Co na něm vidíte? Vlevo stojí klaun s balónky, vpravo principál se lvem a ten klučina uprostřed něžně se dívající na kuře, které drží v ruce, to je prosím geek. Pravý a nefalšovaný geek.

To není žádný podvod nebo fór. Kdysi (v původním významu slova), byl za geeka (definice na answers.com a na wikipedii) považován hlavní aktér tak zvané cikusové geek show (definice na wikipedii). Tím vedlejším aktérem bylo zpravidla kuře.

Pokud tedy uvidíte obrázek se členy cirkusového nebo poutového představení a jeden z nich je zobrazován s kuřetem – je tak označený, aby bylo poznat, že je to geek.

Ostatně, zkusili jste si někdy vyhledat slovo geek v nějakém slovníku? Třeba na Seznamu? Výsledek může dopadnou asi takhle:

Seznam

Pouťový kejklíř je mezi výsledky (navzdory silnému opačnému názoru) uveden správně, byť u něj snad mohla být poznámka, že se jedná dnes už spíš o zastaralý způsob použití.

Ale vraťme se k našemu geekovi. Co měl vlastně za úkol?

Inu nalákat platící zákazníky do stanu. Byl součástí představení probíhajících venku před stanem, které měly upoutat pozornost lidí a přimět je koupit si lístek a vejít dovnitř (určitě jste to viděli v nějakém filmu).

Úkol geeka byl prostý. Chytit kuře. Ona to není taková sranda, kuře je rychlé, nechce se nechat chytit. Lidé se bavili, jak ho (zdánlivě marně) geek honí. Když geek kuře chytil, tak mu před zraky diváků za živa ukousl hlavu. Ano čtete správně. Ukousl kuřeti hlavu a tím ho zabil. Lidi to tehdy snad dokonce bavilo. Podívejte se ještě jednou na ten obrázek nahoře. Pořád vám ještě geek s kuřetem v ruce připadá tak roztomilý?

Možná byste ho radši zobrazili takto:

Drsnak

Obrázek pochází z webu sideshowworld.com, odkud je také tato básnička:

This tale began quite differently,
With Timmy, mild and meek.
But if you haven’t guessed by now,
I’m Zar, the jungle geek!

I would grimace for the crowds,
Then gnash and lick my chops.
I grabbed those chickens by the necks,
And bit off all their tops.

A co dnes? Vyskytují se geekové i dnes? Anebo dokonce geek girsl?

Ale jistě. Kyouki je pravou a nefalšovanou vystupující geek girl (v původním slova smyslu). Jen místo kuřete pracuje s hady. A dokáže při tom ukusování hlav vypadat docela roztomile. Na krk si přitom nasazuje bryndáček, aby nepotřísnila své kimono (ten v dalších číslech už nemá viz fotogalerie).

Geekgirl

Zdroj obrázku: Flickr

Co je to geek jsem vám nevysvětlit (a ani nevysvětlím), chtěl jsem vám ukázat, kdo to geek byl ještě před tím, než nastavaly všechny ty zmatky s tím, co to slovo vlastně znamená.

Až se zas někdy zúčastníte nějaké bezvýsledné debaty o tom, kdo je geek a kdo ne, požádejte přítomné geeky, ať zkusí kousnout do živého. A pokud nebudou mít po ruce kuře, ať zkusí aspoň myš (i s klávesnicí) jako na tomto obrázku:

Computer-geek

Zdroj obrázku: Janabouc, Flickr

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s