Z jedné čekovací muzejní noci do druhé

Už to jsou dva týdny, co skončila Čekovací muzení noc v Brně. Chtěl jsem hned napsat nějaké shrnutí, ale pohltily mě další organizační záležitosti, organizoval jsem ještě Android Devcamp a GUG Hackathon, připravoval jsem rozhovor s Fuxoftem a programoval jeden exponát na Transparency Nation, (= vůbec jsem nic jsem nestíhal 😎 takže se k psaní dostávám až teď.

A většina už byla naštěstí napsána, tak už jen odkážu.

Brnoc

Průběh čekovací noci na Twitteru pomocí Storify pěkně zachytil Marek Lutonský. #muzejnicnoc se stala nejpoužívanějším hashtagem českého twitteru (ani hokej neměl šanci 8-). Markovi moc a moc děkuji za spoluorganizaci celé akce. Bez něj bych to vůbec nezvládnul. Marek navíc napsal poměrně obsáhlý návod k Foursquare, jaký dosud nemá v češtině obdoby. Kromě Marka děkuji i všem ostantím kdo jste pomohli, jmenovitě Aleně Říhové, která napsala pěkný návod ke Gowalle, a vás ostatním aspoň takhle hromadně. Díky! 😎

Víc se z průběhu noci můžete dočíst třeba na:

Výhodou bylo, že o uspořádání čekovací noci v Brně požádala přímo Moravská galerie v Brně (konkrétně paní Hana Laudátová), která Brněnskou muzejní noc pořádá, což celou čekovací akci posunulo na zcela jiný level. Od začátku jsme spolupracovali a vzájemně se podporovali, kde to bylo možné. Čekovací noc tak dostala čestné místo ve všech mediálních sdělěních týkajících se Brněnské muzejní noci (od webu a brožurky, přes všechny tiskové zprávy po tiskovou konferenci). Informace o ní se nesla do všech médií, v některých podobněji, v jiných jen okrajově. (Vtipné bylo, když v jedněch novinách namísto oficiálního loga Muzejní noci omylem otiskly výše uvedené logo Čekovací muzejní noci, které kreslil Lukáš Chadraba. To určitě moc potěšilo Lukáše, Moravskou galerii už nejspíš o něco méně. Ale stane se.) Dostali jsme i finanční podporu, Moravská galerie nám pro účastníky zaplatila výrobu odznáčků u BadGees.cz.

Od loňského, tak trochu undegroundového pojetí v Praze, ušla čekovací muzejní noc kus cesty. Navíc se nejedná o noc poslední, příští týden se bude konat čekovací muzejní noc opět v Praze (viz dále) a na příští rok se už znova těší Brno a projevila zájem i Ostrava.

Jsem rád, že se celá myšlenka čekovací noci, která mě de facto úplně náhodou napadla jednou loni večer, ujímá v rozsahu, se kterým bych nikdy nepočítal. A do budoucna nemusí nutně zůstat jen u Muzejních nocí, máme tu i Noc kostelů nebo Noc literatury (a možná i další noci). Ovšem všeho do času.

Co Praha? Chystá se!

Čekovací muzejní noc v Praze bude už příští týden. Budu moc rád, když nám ji olajkujete na Facebooku (a nemusíte k tomu být nutně z Prahy, ostatně tu brněnskou taky lajkovala řada pražáků nebo ostraváků 😎

A pokud máte v plánu na tu pražskou opravdu vyrazit, přidejte se do eventu na FB, ať víme, jaký nával máme čekat. (Pozn: event na Srazy.info bude brzy taky.)

Letošní pražskou noci organizuji spolu s Maruškou Grafovou (Sibiřankou) za podpory organizátorů Muzejní noci z Národního muzea. Pomoc nám přislíbila i Jana Hrzinová z projektu Geokarlovka.cz.

BTW Svůj vlastní program zaměřený na Foursquare připravuje i Národní technická knihovna.

Tak se nezapomeňte přidat na Facebooku, připravte si volno na 11. 6. večer a čekejte dalších instrukcí (překvápko, afterparty a tak. 😎

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s