Jak rekurzivní jednorožec k duhové skleničce přišel

Napřed prolog, jak to celé vzniklo.

Jak rekurzivní jednorožec k duhové skleničce přišel

– Jakže ta pohádka začíná?
– Přeci žil, byl jeden jednorožec.

– No MOMENT, počkejte? Jen jeden? To by pak ale nebyla žádná rekurze.
– No dobře, pokud chcete, tak tedy žil, byl jeden a jeden jednorožec. Celkem tedy dva 😎
– Ale prosím vás, to vážně chcete s dvěma jednorožci udělat pořádnou rekurzi?
– Dobrá, tak tedy žili, byli dva plus jeden jednorožec. Čili tři.
– Možná, že jsem příliš náročný, ale ani s třemi jednorožci to na slušnou rekurzi nevidím.
– Jenže, pokud budu takhle ještě chvíli přidávat jednorožce jednoho po druhém, začne být tahle pohádka pěkně nudná a to určitě nechcete.
– Tak to zkraťte.
– Dobře tedy. Žilo, bylo řekněmě přesně “n” jednorožců. Tedy celé stádo. Stačí?
– Stačí. A opravdu jich bylo přesně “n”?
– Možná jich bylo “n plus jedna”. Už si nejsem jistý. Ovšem tohle stádo jednorožců – a podotýkám že každý z nich bych jednorožec INDIVIDUÁL, žádné stádní typy – tak tedy tohle stádo jednorožců jednu krásnou hodinu, jednoho krásného dne, jednoho krásného týdne, jednoho krásného měsíce, jednoho krásného roku… nu prostě jednou tihle krásní jednorožci přišli na louku uprostřed palouku v široširé travnaté stepi. A na ní… sklenička. Rozbitá.
– Kdopak ji slepí?
– Přesně na to se jednorožci ptali. První druhého, druhý třetího, třetí čtvrtého a tak dále až se předpředposlední zeptat předposledního, pak předposlední posledního a ten chudák poslední se už neměl koho zeptat a tak začal přemýšlet, jak a čím tu skleničku slepit.
– To neměl vteřinové lepidlo?
– Prosím vás, od kdy nosí jednorožci po kapsách vteřinové lepidlo?
– A co jiného by po kapsách nosili?
– Tenhle měl zrovna po kapsách lupu. Poslyšte, to je vám taková praktická věc tahle lupa. Tou se můžete třebas dívat na věci, co nejsou vůbec vidět a hned je uvidíte. Tak tedy tenhle náš poslední jednorožec (píšu poslední, ale ve skutečnosti to je přeci ten úplně PRVNÍ jednorožec, kterého jsme zmínili hned na začátku) se tou lupou podíval na oblohu a našel tam duhu, co nebyla vidět. Toho dne totiž vůbec nepršelo, tak by nikdo duhu na obloze nehledal, protože by tam nebyla vidět. Ovšem náš jednorožec lupu měl a tak ji viděl a tou lupou tu duhu přiblížil natolik, že se duha dotkla té rozbité skleničky a celou ji slepila.
– A pointa?
– No od té doby náš jednorožec nosí v kapsách – kromě lupy – i duhovou skleničku.
– A to je jako všechno?
– Jasně, že ne. Od té doby se říká, když máte zrovna smolný den a rozbijete v něm skleničku a pak se bojíte, že za to dostanete (nevíte sice, CO za to dostanete, ale hlavní je, že se bojíte), tak pokud máte po ruce lupu, stačí skrz ni najít jednorožce, co není vidět. Ale musíte v tom stádu jednorožců najít toho pravého, toho našeho PRVNÍHO  – ono když je jich moc vedle, tak on fakt není vůbec vidět. Ale od toho máte tu lupu. A když tou lupou najdete jednorožce, co není vůbec vidět, tak on vám z radosti, že vás vidí (a to vážně kohokoli, ať už jste princezna nebo ne, úplně stačí, když máte lupu a ženské pohlaví), dá tuhletu duhovou skleničku.
– A co s ní budu dělat?
– To je přece jasné. Nejenže máte novou skleničku místo té, co jste rozbili, ale navíc máte skleničku DUHOVOU. A sklenička slepená duhou – jak známo – nejde rozbít, i kdybyste se snažili sebevíc. A to je konec pohádky. Víc už vám neřeknu. I kdybyste se snažili sebevíc.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Jak rekurzivní jednorožec k duhové skleničce přišel

  1. nioblad napsal:

    ach, to je hezké, pohádku na dobrou noc už jsem dlouho neměla! teď jen sehnat nějakou tu lupu =)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s