Čtěte namluvené knížky a sledujte animáky na YouTube

Próza

Pokud se zajímáte o díla v angličtině, pak by vaší pozornosti rozhodně neměl utéct nový YouTube kanál CCProse, obsahuje anglicky namluvená klasická literární díla.

V tuhle chvíli si můžete vybrat z dvanácti knih včetně Sherlocka Holmese, Robinsona Crusoea nebo Ostrova pokladů. Můžete dokonce hlasovat, jaká kniha má být namluvena jako další. Zvukové stopy pochází ze serveru librivox.org .

Mluvené slovo je provázeno textem na obrazovce, jedná se tak o šikovnou metodu pro nácvik anglických poslechů. Vše můžete vidět na téhle ukázce z Alenky v říši divů:

Poezie

V přidruženém YouTube kanálu CCpoems pak můžete najít kupříkladu Shakespearovy sonety. Moc se mi líbí možnost odkázat konkrétní sonet, třeba tento 51. (můj oblíbený):

Vše je provázeno playlisty, takže tímto playlistem si můžete nechat dokola předčítat všechny 154 sonety.

Animáky

Dalším přidruženým kanálem je CC Cartoons, který obsahuje klasické staré animáky. Není problém pustit si třeba animovaného Supermana ze 40. let.

U animáků si můžete zapnout titulky. To ne vždy funguje tady na Posterous, ale pokud si zobrazíte video přímo na YouTube, pomocí červené ikony CC pod videem si titulky snadno zapnete.

Autor projektu zároveň publikoval výzvu k překladu těchto titulků. Pokud si chcete přeložit vaše oblíbené animáky do češtiny, tady máte návod (titulky budou po přeložení pak přidány do původního YouTube kanálu a vám bude patřit večná sláva):

Filmy

Posledním přidruženým kanálem je Closed Captions Zone, který obsahuje celé otitulkované filmy. Filmů tam zatím není moc, najdete v něm třeba klasiku z 50. let House on Haunted Hill:

Opět si můžete tlačítkem CC pod videem zapnout titulky.

Jsem za tyhle možnosti moc rád. Nevíte někdo pro změnu o namluvených knihách v češtině? Myslím těch veřejně zdarma dostupných podobně jako tady.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s