Jednoduchý Příběh (genderově znevážený)

Měl to být úplně Jednoduchý Příběh. Pan Příběh. V něm měl Pan Zlo unést Pana Neviňátko, což mělo naštvat Pana Zařídila natolik, aby zařídil, že se to od Pana Dozvěděla dozvěděl ten nejmenší Pan Nejmenší.

Protože, to už tak u Jednoduchých bývá, že nikdo jiný než Pan Nejmenší si s Panem Zlem neumí poradit. To mi poradil Pan Poradil, který se to dozvěděl od Pana Dozvěděla, jemuž to objasnil Pan Objasnil, který to měl nejspíš od Pana Bůhvíodkuda.

Jenže to celé dopadlo trochu Jinak. A proto Vám to musím také vyprávět Jinak. Dovolíte-li Páni Čtenáři, abych se představil, jmenuji se Pan Vypravěč. Alespoň jsem se tak kdysi jmenoval, dokud se nestal tento Příběh. Protože všechny Příběhy, které Já odvyprávím, se také stanou. Takový už je Skutečnost. Pan Skutečnost. Ale popořádku.

Všechno se notně zkomplikovalo tím, když se u Pana Nejmenšího objevil Pan Láska s Panem Nepozvaným. On Pan Láska obvykle takhle nepozvaně nechodí, ale Pan Přemluvil přemluvil Pana Nepozvaného, aby se dal s Panem Láskou dohromady a to se pak začnou dít divy. Páni!

Tím prvním divem se stala Paní Komplikace. To byla opravdu komplikovaná Věc. A tím myslím opravdu Hodně komplikovanou Věc, protože do té doby tu žádná komplikovaná Věc vůbec nebyla. Ono do té doby tu totiž nebyla vůbec žádná Věc, která by nebyla Pán, nýbrž Paní. Páni! A Paní Komplikace přesně takovou Věcí byla. A byla tak doslova Nadvěcí.

Tím druhým divem bylo, když se Pan Nejmenší vůbec nevydal za Panem Zlem zachránit Pana Neviňátko, ale místo toho se zaláskoval s Panem Láskou. To se vůbec nelíbilo Panu Nepozvanému, který se před tím dal s Panem Láskou dohromady. Navíc za tohle všechno určitě mohla Paní Komplikace. I když je také možné, že za to Paní Komplikace nemohla vůbec, ale naopak, že přesně takhle nám Paní Komplikace vznikla. Je docela možné, že za to mohli Pánové Nevímkdo, Nevímjak, Nevímproč a Pan Dejtemiužstímpokojnežztohozblbnu.

Navíc se ukázalo, že Paní Komplikace je nejen veliká, ale také komplikovaná a umí rychle přibývat. Za chvilku jsme tu měli spoustu Malých Komplikací, jednu vedle druhé a jen jsme se dívali, jak nám přerůstají přes hlavu.

Chtěl jsem po Panu Vyřešilovi, aby ty komplikace vyřešil, jenže on zrovna s Panem Řešilem řešil Rubikův Hranol a Paní Komplikace musely počkat, dokud ho spolu nevyřeší.

Zkusil jsem jít za Panem Hlavním, ale ten byl s Panem Přestávkou na přestávce i musel jsem se spokojit se zastupujícím Panem Pohlavním. Pan Pohlavní se na to ze zvyku vrhl po hlavě a jak tam tak skočil, napřed se smočil, pak se chvíli točil a hned se plácal po hlavě, že už to jako má, že prý to je snadné a že nás to mělo napadnout rovnou. Že pokud jsou s Paní Komplikací jen samé další Komplikace, že by se to vyřešilo, kdybychom tu měli nějaké Paní bez Komplikací, že se to pak hnedle srovná. A začal jedním rázem předělávat některé Pány na Paní. Stihnul to dodělat dřív, než se Pan Hlavní s Paní Přestávkou vrátili, takže se on – Pan Pohlavní – stal samozvaným Panem Hlavní a to že je to hlavní. Nebo pohlavní? Už si nejsem jist.

Jisté je, že se Paní Komplikace skutečně vyřešila i bez Pana Vyřešila (ze kterého se mezitím stala také Paní). Pan Nejmenší s Paní Láskou dohonili Pana Zlo a zachránili Paní Neviňátko, které se hned ujal Pan Nepozvaný.

Jak jsem říkal na začátku, dopadlo to prostě úplně Jinak. Ne všechny Paní Komplikace se totiž vyřešily. Máme tu poslední dobou nějak moc Paní. Ale my si zvykneme. Paní Zvyk je totiž železná košile.

Nu a to je všechno. Co jste slyšeli, začalo jako Pan Příběh, skončilo jako Paní Pohádka, ale na tom nesejde. A já se s vámi musím také rozloučit. Vaše Paní Vypravěč.

Věnováno @zoe_eoz, @nioblad a @ert‚ovi za to, že tak pěkně prosili. A také @bolinka_cz, že se tak pěkně styděla. 😎

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s