Gowalla zruší předměty. Budete ji bez nich používat?

Gowalla je LBS aplikací, která v souboji o přežití diplomaticky řečeno zrovna moc neuspěla. Zatím ještě jakžtakž přežívá, ale jak dlouho? Počet jejích uživatelů v ČR je zanedbatelný a nijak závratně neroste. Ve světě to nebude o moc jiné.

Teď přišly na řadu škrty. Gowalla brzy zruší některé funkce. Tím nejviditelnějším krokem je odstranění předmětů (items), které proběhne už příští týden. Dalším krokem je odstranění vzkazů (notes), kteří hráči mohli nechávat ostatním na svém místě.

Gowalla tím definitivně změní svojí podobu – předměty byl zábavný prvek a jeden z důvodů, proč vedle/místo Fourquare používat Gowallu. Ovšem jejich použití bylo zřejmě trochu těžkopádné – používalo je minimum uživatelů (Gowalla uvádí, že jen půl procenta!!!). Přesto si myslím, že pro mnohé z nich se Gowalla tímto stane kompletně mrtvá. Pokud to vidíte jinak a budete Gowallu určitě používat i bez nich, napište – zajímá mě proč.

Tvůrci Gowally se tváří, že mají ještě eso v rukávu a brzy přijdou s novými funkcemi, které uživatele osloví. Nemyslím, že by to na budoucnosti Gowally něco změnilo, ale jsem určitě zvědav, Gowallu zatím odinstalovávat nebudu.

P.S.: Pokud v říjnu jedete na ManagerExpo 2011, tak se nejspíš potkáme, budu tam mít přednášku (ne o Gowalle, ale) o Foursquare. Těším se na vás.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Gowalla zruší předměty. Budete ji bez nich používat?

 1. Tomas Brejla napsal:

  Tedy to je dost škoda, vždycky jsem se těšil co najdu a byl to asi hlavní důvod, proč jsem Gowallu začal po Foursquare používat. Odinstalovávat ji nebudu, ale používat už asi taky moc ne.

 2. petrsimek napsal:

  Nadosmrti skoncováno, velebnosti. 🙂

 3. Michal Berg napsal:

  tak to je definitinví konec. Vždyť původní myšlenka autora gowally Williamse byla v tom, že si člověk bude z cest vozit virtuální suvenýry a nálepky. To, že je používalo půl procenta uživatelů, je čistě problém UX aplikace – kdyby se hned po checkinu objevilo, co všechno na místě leží a co s tím je možné dělat, používal by to každý. Každopádně virtuální suvenýry byl hlavní důvod pro mě ji používat, takže taky konec.

 4. Martin Hassman napsal:

  No Vsetín to zasáhne opravdu těžce, to chápu. Souhlasím, že to byl problém UX.

 5. Jakub Kotzot napsal:

  Taky se přidám k těm, ktrří používají/používali Gowallu pro tyto předměty… Fakt škod, no…

 6. Michal Vacek napsal:

  Je to velká škoda. Bez předmětů už to nebude ono. 😦

 7. Petr Hořejší napsal:

  škoda ……!!!!!! byl to supr nápad a ted ho pohřběj….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s