Nový nástroj vám odhalí základy Foursquare SEO

V sobotu jsem na Manager Expo 2011 zveřejnil svůj nový nástroj Compare Venue Search, který vám umožní proniknout do tzv. Foursquare SEO.

Proč Foursquare SEO?

Víte, že prakticky jakékoliv výsledky, které vám vrátí váš Foursquare klient, jsou personalizované? Takový Foursquare klient běžně načte třeba 30 výsledků, tj. 30 venues, míst, podniků v okolí uživatele. Ovšem obrazovka mobilu tak velká není, vejde se na ní třeba tak 5 – 7 prvních výsledků. Navíc v městech jako je Praha je dnes venue tolik, že i oněch prvních 30 vrácených výsledků bude často jen z okolí nějakých 150 metrů od uživatele. Stačí aby stál o ulici vedle a váš podnik se mu vůbec zobrazit nemusí. A být na prvních pozicích, to stejně jako v Googlu znamená hlavně být vidět.

Ve Foursquare si tohle moc dobře uvědomují a proto výsledky personalizují. Pokud se uživatel ve vašem venue několikrát čeknul, může být vzdálen třeba půl kilometru a mít ho stále zobrazeno mezi prvními pěti výsledky.

A přesně to můžete zkoumat pomocí mého nástroje na adrese compare.look4square.com (při dalším zkoumání zjistíte, že oněch faktorů k personalizaci je mnohem víc než jen čekiny uživatele – nemám je zatím všechny detailně prozkoumané – s tímto nástrojem je můžete zkoumat spolu se mnou).

Jak to funguje? Označte pozici na mapě, získáte seznam výsledků, jak by je vám vrátil váš Foursquare klient (klidně si je porovnejte) a seznam nepersonalizovaných výsledků, které by Foursquare vrátil anonymnímu uživateli. Vedle toho získáte i seznam míst seřazených dle vzdálenosti (ten je totiž často jiný než oba předchozí seznamy). Seznamy může porovnávat a místa si zobrazit na mapě.

Foursquare superusers

Nástroj se může hodit i Foursquare superusers (mám to dokonce potvrzené – díky @justxsi), touhle cestou můžete totiž objevit různá duplicitní venue, která sice na mapě existují, ovšem ve výpisu vašich Foursquare klientů se vám běžně nezobrazí (obvykle protože jsou během personalizace vytěsněny populárnějšími místy).

Feedback můžete psát přimo sem do komentářů.

Moje další nástroje najdete na MH Labs.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Nový nástroj vám odhalí základy Foursquare SEO

 1. Peter Netri napsal:

  Cool, vdaka za novy tool… idem kuknut, co to dokaze 🙂 Sorry, Manager Expo som musel nakoniec vynechat, dal som prednost f8 v Berline o tyzden… nemozem byt vsade 🙂

 2. me2d09 napsal:

  Martine, ohledně té poznámky pro SU – používám pro hledání standardní look4square mapu – jaké výsledky vrací ona?

 3. Martin Hassman napsal:

  @me2d09 Look4square.com vrací také nepersonalizované výsledky. Jen jich vrací 20, kdežto compare.look4square.com 30, proto se v něm spíš objevíš i ony duplicity, které na l4sq můžeš minout.

 4. me2d09 napsal:

  Díky, začínám používat Compare 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s